Postdoc (Adiunkt) w Interdyscyplinarnym Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych

Dziedzina: Nauki fizyczne, nauki chemiczne, bioinformatyka

Opis:

Dyrektor Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu
Warszawskiego, ogłasza konkurs na stanowisko stażysty podoktorskiego/ adiunkta w grupie
pracowników badawczych w Interdyscyplinarnym Laboratorium Modelowania Układów
Biologicznych Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Stanowisko: Stażysta podoktorski/ Adiunkt
Dyscyplina naukowa: Chemia/Fizyka/Bioinformatyka
Słowa kluczowe: biologia strukturalna, enzymy, szczypce optyczne, degradacja białek,
dynamika molekularna, metody ko-ewolucji, fizyka statystyczna
Laboratorium: Interdyscyplinarne Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych
Rodzaj pracy: Umowa o pracę
Liczba stanowisk: 1, pełen etat
Wynagrodzenie miesięczne: 10 000 zł brutto brutto (około 6 000 – 7 000 zł netto)
Termin rozpoczęcia pracy: 15.09.2020 lub jak najszybciej po tym terminie
Okres zatrudnienia: 12 miesięcy
Maksymalny okres zatrudnienia: 36 miesięcy
Jednostka UW: Centrum Nowych Technologii
Kierownik projektu: dr hab. Joanna Sułkowska, prof. ucz.
Tytuł projektu:
Podwójnie zawęźlone białka – granice złożności topologicznej białek, OPUS 16 NCN
Opis projektu:
Celem projektu jest rozumienie roli nietrywialnej topologii w białkach poprzez interdyscyplinarne podejście łączące metody doświadczalne (proteomikę, zaawansowane techniki NMR, SAXS oraz szczypce optyczne) i teoretyczne (wielowymiarowe symulacje komputerowe, metody bioinformatyczne oraz kwantowe). Projekt skupia się na
białkach o własnościach enzymatycznych (także patogennych).

Zakres obowiązków:
W zależności od zainteresowań adiunkt będzie odpowiedzialny:
– za przeprowadzenie badań doświadczalnych – opracowanie warunków pomiarów białek metodami NMR, SAXS oraz optycznych szczypiec,
– albo za przeprowadzenie badań teoretycznych na podstawie  wyników doświadczalnych przy użyciu wieloskalowych metod modelowania, uczenia maszynowego czy metod ko-ewolucji.

Profil kandydata/ wymagania:
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w:
– ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 , poz. 85 ze zm.) i Statucie UW;
– Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań  finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, dla konkursu OPUS 16.

Idealny kandydat powinien mieć doktorat z fizyki/chemii albo nauk pokrewnych, w zależności od zainteresowań bardzo duże udokumentowane doświadczenie w metodach komputerowych takich jak modelowanie wieloskalowe, Rosetta, znajomość różnych pól siłowych albo bardzo duże doświadczenie w metodach używanych w biologii strukturalnej, pomiarach technikami NMR, szczypcami optycznymi.

Kandydat powinien posiadać stopień doktora nie dłużej niż 7 lat przed dniem podpisania umowy o pracę w projekcie.
Stopień doktora powinien być uzyskany w państwach UE, EFTA, OECD lub nostryfikowany najpóźniej na dzień zatrudnienia w projekcie.

Zapytania związane z konkursem prosimy kierować pod adres mailowy: j.sulkowska@cent.uw.edu.pl

Wymagane dokumenty:
1. List motywacyjny
2. Aktualny życiorys z opisem posiadanego doświadczenia badawczego
3. Kopia dyplomu doktorskiego lub innego dokumentu potwierdzającego, że kandydat uzyska stopień doktora najpóźniej na dzień zatrudnienia w projekcie
4. Dwa listy rekomendacyjne
5. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (dostępna na stronie Uniwersytetu Warszawskiego http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-iformularze/
6. Oświadczenie, w którym kandydat potwierdza, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów, zawarte w następujących dokumentach:
Zarządzenie nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 Par. 119, 122 Statutu UW Uchwała nr 443 z 26 czerwca 2019

Oferujemy:
– możliwość pracy w multidyscyplinarnym projekcie w jednej z najlepszych instytucji naukowych w Polsce,
– nowoczesne, stymulujące i przyjazne środowisko pracy,
– dostęp do wysokiej klasy sprzętu obliczeniowego (klastery CPU), zaplecza eksperymentalnego,
– możliwość uczestnictwa w sieci EUTOPIA COST i rozmaitych warsztatach EMBO

Forma nadsyłania zgłoszeń:
careers@cent.uw.edu.pl, z tytułem maila “CeNT-3.1-2020”
Termin nadsyłania zgłoszeń: 16.08.2020
Termin ogłoszenia wyników konkursu: 31.08.2020
Sposób informowania o wynikach konkursu: mail

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie UW procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania. Po dokonaniu wstępnej analizy nadesłanych zgłoszeń, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami celem przeprowadzenia
dalszych etapów procedury rekrutacyjnej.

Informacja o konkursie zamieszczona jest również na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

Termin nadsyłania aplikacji: 16/08/2020

Słowa kluczowe: biologia strukturalna, enzymy, szczypce optyczne, degradacja białek, dynamika molekularna, metody ko-ewolucji, fizyka statystyczna