„Od fundamentalnych odkryć do bezpiecznej i zrównoważonej przyszłości” – sympozjum organizowane przez Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego

Dnia 30 stycznia 2024 roku w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się sympozjum zatytułowane „Od fundamentalnych odkryć do bezpiecznej i zrównoważonej przyszłości”. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W programie znajdą się następujące wykłady:

• „Czy technologia mRNA ma szansę zmienić oblicze współczesnej medycyny?” – prof. dr hab. Jacek Jemielity
  • „Optyczne technologie kwantowe: od fundamentów do zastosowań”- dr hab. Michał Parniak-Niedojadło
  • „Piękna i Bestia – nowe materiały i technologie w czasach transformacji energetycznej” – prof. dr hab. Wojciech Grochala.
Po zakończeniu części wykładowej rozpoczęta zostanie dyskusja panelowa zatytułowana „Jak CeNT mierzy się z globalnymi wyzwaniami cywilizacyjnymi”.
Udział w niej wezmą:
  • JMR prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak
  • dr hab. Joanna Kargul, prof. ucz
  • prof. dr hab. Wojciech Grochala
  • prof. dr hab. Jacek Jemielity
  • dr hab. Michał Parniak-Niedojadło
  • dr hab. Marta Wiśniewska, prof. ucz
  • dr Danijela Popović
Wydarzenie podsumuje JM Rektor UW, prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!