Węgiel – pierwiastek chemiczny stanowiący podstawę życia organicznego – wykazuje szczególnie dużą różnorodność swych postaci w stałym stanie skupienia, z grafitem, G, i...

Elektrochemiczna synteza ekstremalnie silnego utleniacza opartego o Ag(2+)

 

 

...

Przeprowadzone przez naukowców z CENT badania nad fluorkami srebra wskazują na możliwość stworzenia nowej rodziny nadprzewodników wysokotemperaturowych.

...

Aktualności

wtorek, Wrzesień 12, 2017 - 11:34

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu Miniatura 1. Laureatką została dr Danijela Popović za pracę "Ocena stanu zachowania DNA w szczątkach ludzkich pochodzących ze stanowiska Maucallacta (Peru) oraz próba rekonstrukcji organizacji społecznej ludności zamieszkującej stanowisko w okresie przedkolumbijskim".
 
Gratulujemy!

środa, Sierpień 9, 2017 - 08:49

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło pierwszą edycję konkursu SONATINA. Laureatem konkursu został dr Łukasz Szewczyk z Laboratorium Neurobiologii Molekularnej, Centrum Nowych Technologii UW, który w ramach panelu NZ będzie realizował projekt pn. Udział czynników transkrypcyjnych LEF1/TCF w astrogenezie
 
Gratulujemy!
 
Wyniki konkursu SONATINA

poniedziałek, Lipiec 31, 2017 - 13:10

W dniu 12 maja 2017 roku ogłoszony został nabór wniosków w ramach DSM – dotacja na prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich. Adresatami konkursu byli pracownicy naukowi zatrudnieni w Centrum Nowych Technologii, którzy nie ukończyli 35 roku życia oraz doktoranci realizujący badania w zespołach badawczych/laboratoriach CeNT. W ramach konkursu wpłynęło 36 projektów badawczych.

poniedziałek, Lipiec 31, 2017 - 12:35

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła trzeci konkurs w programie HOMING. W ramach programu, skierowanego do osób z zagranicy, które chcą realizować w Polsce projekt badawczy, karierę w naszym kraju będzie rozwijało dziesięcioro młodych doktorów. Otrzymają oni łącznie 7,7 mln zł na realizację projektów o charakterze staży podoktorskich.

środa, Lipiec 26, 2017 - 12:46

Premier Beata Szydło przyznała nagrody 44 osobom za działalność naukową, naukowo-techniczną i artystyczną. W tym gronie znazlazł się prof. Krzysztof Ginalski z Centrum Nowych Technologii za pracę „Przewidywanie struktury i funkcji białek” będącą podstawą nadania mu stopnia doktora habilitowanego.

Więcej informacji:
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-kancelarii-prezesa/nagrody-premiera/1983...

środa, Lipiec 26, 2017 - 11:54

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki trzeciego konkursu w programie FIRST TEAM, którego celem jest wspieranie młodych doktorów w tworzeniu pierwszych zespołów badawczych. Granty w łącznej wysokości 25,6 mln zł zdobyło trzynaścioro młodych naukowców, w tym dr Piotr Brągoszewski z Centrum Nowych Technologii. Gratulujemy!
 
Więcej informacji na stronie: 
http://www.fnp.org.pl/znamy-laureatow-trzeciego-konkursu-first-team/

środa, Czerwiec 28, 2017 - 14:08

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową poświęconą najnowszym odkryciom na polu badań nad fluorkami srebra(II), organizowaną przez Laboratorium Technologii Nowych Materiałów Funkcjonalnych. Konferencja odbędzie się w CeNT UW w środę, 5 lipca o godz. 12.30, w sali 1130 (aula na I piętrze).
zobacz zaproszenie
Więcej informacji na stronie:
http://www.uw.edu.pl/nowe-srebrowe-magnesy/
 

wtorek, Czerwiec 20, 2017 - 18:04

Profesor Magda Konarska dołączyła do członków prestiżowej Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO). Otrzymanie członkostwa w EMBO to wyraz uznania dla naukowych osiągnieć prof. Konarskiej, która od dwóch lat kieruje Laboratorium Biologii RNA w Centrum Nowych Technologii UW. Wcześniej, przez ponad 20 lat pracowała na Uniwersytecie Rockefellera w Nowym Jorku. Jest współautorką projektu ReMedy, który w maju tego roku otrzymał dofinansowanie w konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej na utworzenie Międzynarodowych Agend Badawczych.
Gratulujemy!
 

wtorek, Czerwiec 20, 2017 - 18:02

Dr hab. Dorota Pawlak oraz dr hab. Dariusz Plewczyński z  Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego znaleźli się w gronie laureatów programu TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

wtorek, Maj 23, 2017 - 15:58

Prestiżowy grant w ramach programu “Międzynarodowe Agendy Badawcze”, przyznawany przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej, będzie realizowany w CeNT UW we współpracy z partnerem zagranicznym - Uniwersytetem Medycznym w Getyndze (UMG). Dzięki pozyskanym środkom w CeNT UW powstanie ReMedy - międzynarodowy ośrodek skupiający  siedem  zespołów badawczych, skoncentrowanych na poznawaniu adaptacyjnych mechanizmów komórkowych uruchamianych w odpowiedzi na stres. W wielu sytuacjach stres  niekorzystnie wpływa na  funkcjonalność  komórek, w efekcie prowadząc do choroby całego organizmu.

Zespoły badawcze

prof. dr hab. Konrad Banaszek
prof. dr hab. Agnieszka Chacińska
dr Stanisław Dunin-Horkawicz
dr hab. Krzysztof Ginalski, prof. UW
prof. dr hab. Krystian Jażdżewski
dr hab. Jacek Jemielity, prof. UW
dr hab. Joanna Kargul, prof. UW
dr hab. Krzysztof Kazimierczuk
dr hab. Magda Konarska, prof. UW
dr Przemysław Malinowski
prof. dr hab. Dominika Nowis
dr hab. Dorota Pawlak, prof. UW
dr hab. Dariusz Plewczyński, prof. UW
dr hab. Marta Szulkin, prof. UW
dr hab. Joanna Trylska, prof. UW
dr hab. Marta B. Wiśniewska, prof. UW

.

Zaloguj się