Węgiel – pierwiastek chemiczny stanowiący podstawę życia organicznego – wykazuje szczególnie dużą różnorodność swych postaci w stałym stanie skupienia, z grafitem, G, i...

Elektrochemiczna synteza ekstremalnie silnego utleniacza opartego o Ag(2+)

 

 

...

Przeprowadzone przez naukowców z CENT badania nad fluorkami srebra wskazują na możliwość stworzenia nowej rodziny nadprzewodników wysokotemperaturowych.

...

Aktualności

środa, Czerwiec 28, 2017 - 14:08

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową poświęconą najnowszym odkryciom na polu badań nad fluorkami srebra(II), organizowaną przez Laboratorium Technologii Nowych Materiałów Funkcjonalnych. Konferencja odbędzie się w CeNT UW w środę, 5 lipca o godz. 12.30, w sali 1130 (aula na I piętrze).
zobacz zaproszenie
Więcej informacji na stronie:
http://www.uw.edu.pl/nowe-srebrowe-magnesy/
 

wtorek, Czerwiec 20, 2017 - 18:04

Profesor Magda Konarska dołączyła do członków prestiżowej Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO). Otrzymanie członkostwa w EMBO to wyraz uznania dla naukowych osiągnieć prof. Konarskiej, która od dwóch lat kieruje Laboratorium Biologii RNA w Centrum Nowych Technologii UW. Wcześniej, przez ponad 20 lat pracowała na Uniwersytecie Rockefellera w Nowym Jorku. Jest współautorką projektu ReMedy, który w maju tego roku otrzymał dofinansowanie w konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej na utworzenie Międzynarodowych Agend Badawczych.
Gratulujemy!
 

wtorek, Czerwiec 20, 2017 - 18:02

Dr hab. Dorota Pawlak oraz dr hab. Dariusz Plewczyński z  Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego znaleźli się w gronie laureatów programu TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

wtorek, Maj 23, 2017 - 15:58

Prestiżowy grant w ramach programu “Międzynarodowe Agendy Badawcze”, przyznawany przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej, będzie realizowany w CeNT UW we współpracy z partnerem zagranicznym - Uniwersytetem Medycznym w Getyndze (UMG). Dzięki pozyskanym środkom w CeNT UW powstanie ReMedy - międzynarodowy ośrodek skupiający  siedem  zespołów badawczych, skoncentrowanych na poznawaniu adaptacyjnych mechanizmów komórkowych uruchamianych w odpowiedzi na stres. W wielu sytuacjach stres  niekorzystnie wpływa na  funkcjonalność  komórek, w efekcie prowadząc do choroby całego organizmu.

wtorek, Maj 23, 2017 - 09:24

Profesor Krystian Jażdżewski z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego został laureatem szóstej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii Wizja i Innowacje.
Gratulacje!
 
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nagrody-polskiej-rady-biznesu-imienia-jana-wejcherta-rozdane,742219.html
 

piątek, Maj 19, 2017 - 00:33

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS, SONATA oraz PRELUDIUM. 9 z przyznanych grantów będzie realizowane w CeNT:

czwartek, Kwiecień 6, 2017 - 14:32

Prof. Krystian Jażdżewski, kierownik Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowiek działającego w CeNT,  został nominowany do Nagrody w kategorii Wizja i innowacje za opracowanie metodologii najnowocześniejszych testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym. 

środa, Kwiecień 5, 2017 - 12:55

Uniwersytet Warszawski Centrum Nowych Technologii jest liderem konsorcjum, w którego skład wchodzą partnerzy z Polski (ITME), Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Projekt od strony merytorycznej koordynuje prof. Dorota A. Pawlak z CeNT oraz ITME.

piątek, Marzec 17, 2017 - 09:25

Profesor Hillenbrand w ramach 6-miesięcznego stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej bedzie realizował w Centrum Nowych Technologii projekt Optical phenomena in directionally solidified materials investigated with scattering scanning near-field optical microscopy we współpracy z prof. Dorotą Pawlak, kierownikiem Laboratorium Technologii Materiałowych CeNT.

piątek, Marzec 10, 2017 - 14:42
Kierownik Interdyscyplinarnego Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych działającego w CeNT, została wyróżniona w prestiżowym rankingu UNESCO - International Rising Talents, w kategorii osób poszukujących nowych źródeł leków. 

Zespoły badawcze

prof. dr hab. Konrad Banaszek
prof. dr hab. Agnieszka Chacińska
dr Stanisław Dunin-Horkawicz
dr hab. Krzysztof Ginalski, prof. UW
prof. dr hab. Krystian Jażdżewski
dr hab. Jacek Jemielity, prof. UW
dr hab. Joanna Kargul, prof. UW
dr hab. Krzysztof Kazimierczuk
dr hab. Magda Konarska, prof. UW
dr Przemysław Malinowski
prof. dr hab. Dominika Nowis
dr hab. Dorota Pawlak, prof. UW
dr hab. Dariusz Plewczyński, prof. UW
dr hab. Marta Szulkin, prof. UW
dr hab. Joanna Trylska, prof. UW
dr hab. Marta B. Wiśniewska, prof. UW

.

Zaloguj się