Specjalista naukowo-techniczny w Laboratorium Specjalistycznym Genomiki

Dziedzina: Nauki biologiczne

Opis:

Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (CeNT UW) tworzy innowacyjne środowisko naukowo-badawcze, przez prowadzenie interdyscyplinarnych badań naukowych
z pogranicza biologii, chemii, fizyki i technologii informacyjnych. Zlokalizowane w CeNT UW Laboratorium Specjalistyczne Genomiki (ang. Genomics Core Facility, GCF) specjalizuje się w analizach kwasów nukleinowych oraz ich oddziaływań w technikach sekwencjonowania nowej generacji w badaniach z szerokiego zakresu dziedzin takich jak: biologia molekularna, biochemia, nauki medyczne, biotechnologia, ekologia czy archeologia. Obecnie poszerzamy swoją działalność i w związku z tym poszukujemy specjalisty naukowo-technicznego do realizacji codziennych zadań laboratoryjnych w GCF.

Zakres obowiązków

● wykonywanie rutynowych analiz laboratoryjnych, w tym oceny jakościowej kwasów nukleinowych, konstrukcję bibliotek do sekwencjonowania oraz wykonywanie analiz Sekwencjonowania Nowej Generacji (ang. Next Generation Sequencing, NGS) w ramach podstawowej działalności GCF CeNT UW, w tym udział w projektach naukowych;
● nadzór nad aparaturą, obsługa techniczna i utrzymywanie w stanie sprawności oraz zamawianie materiałów eksploatacyjnych i odczynników;
● udział we wprowadzaniu nowych technik analitycznych i optymalizacji protokołów laboratoryjnych;
● instalacja nowej aparatury badawczej oraz wdrożenie jej wykorzystania do obecniestosowanych i nowych technik laboratoryjnych;
● ocena jakościowa wyników, a także rozwiązywanie problemów technicznych w pracy laboratoryjnej we współpracy z bezpośrednim przełożonym;
● prowadzenie dokumentacji i organizacja pracy w laboratorium.

Wymagania

● wykształcenie wyższe, co najmniej tytuł magistra o profilu biologicznym, biotechnologicznych lub biochemicznym;
● znajomość podstawowych technik laboratoryjnych w biologii molekularnej, w tym w pracy z kwasami nukleinowymi (tj. izolacja i oczyszczanie RNA/DNA, techniki elektroforetyczne);
● terminowość, umiejętność pracy w grupie, w warunkach presji czasowej i precyzyjnego raportowania wykonanej pracy;
● znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie średniozaawansowanym (B2);
● dodatkowym atutem będzie:

○ znajomość technik przygotowania materiału do analiz NGS, w tym oceny jakościowej i ilościowej bibliotek do sekwencjonowania;
○ doświadczenie w pracy z systemami sekwencjonowania w technologii Illumina i Oxford Nanopore;
○ zainteresowanie technicznymi aspektami funkcjonowania aparatury i metodologią laboratoryjną;
○ podstawy pracy bioinformatycznej, umiejętność programowania, znajomość systemów bazodanowych.

Oferujemy:

● pracę w rozwijającym się, a zarazem jednym z najlepiej wyposażonych polskich laboratoriów specjalistycznych (typu Core Facility) z zakresu genomiki, posiadającym w swoim portfolio m.in. systemy Illumina NovaSeq 6000, NextSeq 500, MiSeq oraz systemy do automatyzacji pracy laboratoryjnej (m.in. Tecan Evo, Fragment Analyzer);
● pracę w przyjaznym, międzynarodowym środowisku naukowym otwartym na nowoczesne kierunki badań i rozwoju;
● możliwość ciągłego rozwoju oraz poszerzenie zakresu kwalifikacji zawodowych zgodnie z osobistymi preferencjami, w tym:

○ udział w szkoleniach i wdrożeniach nowych technologii z zakresu analiz kwasów nukleinowych;
○ współpracę z licznymi laboratoriami naukowymi i podmiotami gospodarczymi z bardzo szerokiego spektrum dziedzin (nauki medyczne, chemiczne, biologiczne, biotechnologiczne, rolnicze, archeologia, ekologia i in.);
○ udział w pracach organizacyjnych i obsłudze informatycznej prowadzenia dokumentacji;
○ rozwój umiejętności miękkich poprzez kontakt z klientem i współpracę w wieloośrodkowych projektach;
○ udział w analizie pierwszorzędowej i bioinformatycznej otrzymywanych danych oraz naukę programowania i obsługi baz danych;
○ otwartość na zgłaszanie i wdrażanie własnych inicjatyw;

● atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy.

Więcej informacji.