Laureaci prestiżowego konkursu StRuNa

Studenckie Koło Chemii Biologicznej „Nukleotyd” afiliowane przy Kolegium MISMaP, skupiające studentów MISMAP, Wydziału Fizyki i Wydziału Chemii zostało laureatem prestiżowego konkursu StRuNa, organizowanego pod patronatem MNiSW, zdobywając I miejsce w kategorii projekt naukowy roku 2013. Opiekunem naukowym koła jest dr hab. Jacek Jemielity, kierownik Laboratorium Chemii Bioorganicznej w CeNT.

Konkurs Instytutu Chemii Fizycznej PAN na najlepsza pracę licencjacką Złoty medal Chemii:

• III nagrodę oraz nagrodę specjalną DuPont zdobyła Renata Kasprzyk (studentka Wydziału Fizyki) zapracę licencjacką pt. :„Synteza i badanie właściwości nukleotydów znakowanych pirenem w łańcuchu oligofosforanowym” obronioną na Wydziale Fizyki wykonaną pod kierunkiem dr hab. Jacka Jemielitego.
  • Finalistką konkursu została Monika Nowakowska (studentka Wydziału Chemii) za pracę licencjacką obronioną na Wydziale Chemii w ramach MISMaP pt. : „Synteza i funkcjonalizacja dinukleotydowych analogów końca 5’ mRNA (kapu) zawierających 6-tioguanozynę” wykonaną pod kierunkiem dr hab. Jacka Jemielitego

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok 2013/2014 otrzymały : Sylwia Walczak (MISMaP) oraz Renata Kasprzyk (Wydział Fizyki). Obie studentki realizują badania naukowe pod kierunkiem dr hab. Jacka Jemielitego.