Laboratorium prof. Dariusza Plewczyńskiego członkiem projektu ENHPATHY – rekrutacja doktorantów trwa do 16.04.2020.

Laboratorium Genomiki Funkcjonalnej i Strukturalnej CeNT UW pod kierunkiem prof. D. Plewczyńskiego jest jednym z beneficjentów programu ENHPATHY.

ENHPATHY to program z konkursu Innowacyjnych Sieci Szkoleniowych (ITN) w ramach programu H2020, w którym wiodące jednostki badawcze (uniwersytety, ośrodki badawcze oraz firmy) przyjmują utalentowanych zagranicznych badaczy. Głównym celem programu jest wspieranie doktorantów w prowadzonych pracach badawczych, poprzez zdobycie międzynarodowego doświadczenia oraz rozwijanie umiejętności w zakresie innowacji i nowoczesnych technologii.

15 jednostek uniwersyteckich oraz 9 nieakademickich organizacji z 11 różnych krajów będzie szkolić 15 doktorantów w ciągu najbliższych 4 lat w dziedzinie trójwymiarowej genomiki.

Nabór wniosków rozpocznie się 15 marca 2020 r. Więcej informacji na temat programu ENHPATHY znajdziecie na www.enhpathy.eu.