Konkurs NCN SZYBKA ŚCIEŻKA DOSTĘPU DO FUNDUSZY NA BADANIA NAD COVID-19 rozstrzygnięty.

Ogłoszony pod koniec marca konkurs SZYBKA ŚCIEŻKA DOSTĘPU DO FUNDUSZY NA BADANIA NAD COVID-19 został rozstrzygnięty. Jego celem było wyłonienie projektów, które przyczynią się do zrozumienia mechanizmu działania koronawirusa SARS-CoV-2, udoskonalenia testów diagnostycznych, poszukiwania nowych leków oraz łagodzenia społecznych skutków pandemii.

Mamy przyjemność poinformować, że zakwalifikowane do finansowania zostały projekty dwojga z naszych pracowników:

1) Maszyneria biosyntezy kapu mRNA wirusa SARS-CoV-2 – badania nad aktywnością metylotransferazy białek nsp14 i nsp16 z użyciem wysokoprzepustowej metody fluorescencyjnej

dr hab. Jacek Jemielity, prof. uczelni

2) Papaino-podobna proteaza SARS-CoV-2: inhibicja wirusowego enzymu przetwarzającego i deubikwitynizującego – kompleksowe badanie in silico

dr hab. Joanna Sułkowska, prof. uczelni

Lista rankingowa jest dostępna tutaj.