„Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”

30 maja 2012r. ogłoszono nazwiska laureatek III edycji prestiżowego konkursu "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie". Jak czytamy na stronach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dziewczyny Przyszłości to studentki, „które nie uzyskały jeszcze dyplomu magistra, ale już prowadzą nowatorskie badania w dziedzinie fizyki, biologii molekularnej, biotechnologii, medycyny, inżynierii materiałowej czy chemii”.Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz magazyn ELLE już po raz trzeci nagrodziły 10 wybitnych studentek, które prowadzą własne badania naukowe lub pracują w polskich i międzynarodowych zespołach badawczych.

Miło nam zakomunikować, że w tym roku wyróżnienie zdobyła Pani Marta Dudek, na co dzień związana z Laboratorium Maszyn Biomolekularnych. Marta Dudek studiuje na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje nad stworzeniem kompleksowego systemu komputerowego, wspomagającego diagnostykę medyczną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.nauka.gov.pl