Diamentowe Granty młodych naukowców w CeNT UW.

Z przyjemnością informujemy, że 4 młodych naukowców zreazlizuje w CeNT UW Diamentowe Granty, otrzymane w tegorocznym konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureaci i ich projekty, to:

1. Michał Lipka, (stypendysta w Centre for Quantum Optical Technologies,  student Wydzialu Fizyki UW) “Lokalizacja pojedynczych fotonów w czasie rzeczywistym”,
  2. Aleksander Wiński, “Zastosowanie metod uczenia maszynowego do badania struktury i funkcji bakteryjnych systemów transdukcji sygnału”,
  3. Vadim  Zhuravlev, “Wysoce reaktywne sole metali przejściowych jako prekursory nowych kompleksów zawierają cych wiązania metal-metal: Fe0-M2+-Fe0”,
  4. Wojciech Zwoliński, (stypendysta w Centre for Quantum Optical Technologies,  student Wydzialu Fizyki UW) “Asymptotyczne granice łączności klasycznej przy użyciu stanów kwantowych”.

Dodatkowe informacje o laureatach można znaleźć tutaj.

Gratulujemy!

Projekt „Quantum Optical Technologies” (nr umowy MAB/2018/4)  jest realizowany w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze Fundacji na rzecz Nauki Polskiej współfinansowanego ze środków UE pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.