Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla dr hab. Joanny Idy Sułkowskiej.

zdjęcie profesor Joanny Sułkowskiej wraz z innymi laureatami

Dzień Nauki Polskiej został ustanowiony w 2020 roku ustawą z dnia 9 stycznia, jako wyraz uznania dla dokonań polskich naukowców. Obchodzony jest 19 lutego, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika i ma status święta państwowego.
Z tej okazji w Toruniu odbyła się Gala Nauki Polskiej, podczas której wręczono nagrody między innymi Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zostało nimi uhonorowanych 12 naukowców
z Uniwersytetu Warszawskiego.
Minister przyznał łącznie 88 nagród (75 indywidualnych i 13 zespołowych) w pięciu kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w zakresie działalności dydaktycznej, działalności wdrożeniowej i działalności organizacyjnej. Wyróżnienia zostały nadane na podstawie dorobku z dwóch lat wstecz od momentu zawnioskowania o ich przyznanie.
Prof. dr hab. Joanna Ida Sułkowska została laureatką Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, otrzymując nagrodę w kategorii znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.
W Centrum Nowych Technologii prof. dr hab. Joanna I. Sułkowska jest kierownikiem interdyscyplinarnego laboratorium modelowania systemów biologicznych, które specjalizuje się w charakterystyce białek o nietrywialnej topologii wraz z ich zastosowaniem w przemyśle oraz medycznym projektowaniu leków.

Laureatami Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z UW są również:

prof. Oded Stark, Wydział Nauk Ekonomicznych – za całokształt dorobku,

prof. Tomasz Zalega, Wydział Zarządzania – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej,

zespół z Wydziału Biologii: dr hab. Łukasz Drewniak, prof ucz., Martyna Ciężkowska, dr hab. Łukasz Dziewit, Tomasz Krucoń, Pola Łomża, Katarzyna Piątkowska, Krzysztof Poszytek, prof. Aleksandra Skłodowska, Witold Uhrynowski – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej.

Pełna lista osób nagrodzonych jest dostępna na stronie MNiSW.

Źródło: https://www.uw.edu.pl/naukowcy-z-uw-wyroznieni-podczas-gali-nauki-polskiej/#lightbox[galleryid-74087-1]/2/