Postdoc (starszy asystent)

Dziedzina: nauki biologiczne

W drodze przeprowadzonego konkursu, komisja konkursowa zarekomendowała na stanowisko następującego kandydata: dr Tomasz Pieczonka.

Dyrektor Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na stanowisko stażysty podoktorskiego (starszego asystenta) w grupie pracowników badawczych w projekcie „,Rola Tmcc2 w rozwoju i prawidłowym funkcjonowaniu receptorowych komórek włoskowatych ucha
wewnętrznego” w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Stanowisko: Stażysta podoktorski (starszy asystent)
Laboratorium: Projekt dr. Piotra Kaźmierczaka
Dyscyplina naukowa: Nauki biologiczne
Słowa kluczowe: biologia komórki, słyszenie, model mysi
Rodzaj pracy: Umowa o pracę, pełen etat
Liczba stanowisk: 1
Wynagrodzenie/stypendium miesięczne: 10 000 PLN brutto brutto (6 000 – 7 000 PLN netto)
Termin rozpoczęcia pracy: 01.08.2020 lub możliwie najwcześniej po tym terminie
Okres zatrudnienia/umowy stypendialnej: 8 miesięcy, z możliwością przedłużenia do 10 miesięcy
Jednostka UW: Centrum Nowych Technologii
Kierownik projektu: Dr Piotr Kaźmierczak
Tytuł projektu:
Rola Tmcc2 w rozwoju i prawidłowym funkcjonowaniu receptorowych komórek włoskowatych ucha wewnętrznego
Typ konkursu: OPUS 11
Instytucja finansująca: NCN

Opis projektu:
Nasz zespół dąży do lepszego zrozumienia procesu słyszenia na poziomie molekularnym. Celem projektu jest zbadanie roli białka TMCC2 w komórkach odbierających bodźce dźwiękowe w uchu wewnętrznym z wykorzystaniem modelu mysiego.

Zakres obowiązków:
Stażysta podoktorski, który ma doświadczenie w pracy z modelami mysimi i spolaryzowanymi komórkami nabłonkowych, będzie odpowiedzialny za realizację kilku aspektów projektu, w tym pomiary słuchu u myszy, izolację tkanek ucha wewnętrznego, izolację RNA i białek, barwienia immunofluorescencyjne i testy molekularne. Będzie on / ona analizował fenotyp myszy nokautowych we współpracy z pozostałymi członkami zespołu.

Profil kandydata/ wymagania:
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w:
– ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020, poz. 85 ze zm.) i Statucie UW;
– Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów  badawczych, dla konkursu OPUS 11, dodatkowo posiadające:
– certyfikat PolLASA uprawniający do pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi jako osoba wykonująca i planująca oraz doświadczenie w pisaniu protokołów dla komisji etycznej
-minimum 5 lat praktycznego udokumentowanego doświadczenia w samodzielnej pracy z myszami laboratoryjnymi, w tym eksperymentach wymagających anestezji, analizie fenotypu myszy modyfikowanych genetycznie oraz nadzorowaniu hodowli i krzyżowania
-biegłość w technikach biologii molekularnej, izolacji RNA i białek, PCR, SDS-PAGE, histologia, mikroskopia konfokalna
-praktyka w hodowli linii komórkowych
– doświadczenie w pracy z komórkami włoskowatymi ucha wewnętrznego lub innym spolaryzowanym nabłonkiem mile widziane

Kandydat powinien posiadać stopień doktora nie dłużej niż 7 lat przed dniem podpisania umowy o pracę w projekcie.
Stopień doktora powinien być uzyskany w państwach UE, EFTA, OECD lub nostryfikowany najpóźniej na dzień zatrudnienia w projekcie.

Zapytania związane z konkursem prosimy przesyłać na adres mailowy: p.kazmierczak@cent.uw.edu.pl

Wymagane dokumenty:
 List motywacyjny z uzasadnieniem motywacji Kandydata
 Aktualny życiorys (CV)
 Kopia dyplomu doktorskiego
 Dwa listy rekomendacyjne od naukowców, którzy znają Kandydata (powinny zostać przesłane na adres email wskazany poniżej)
 Informacje o publikacjach naukowych, stypendiach, nagrodach i wyróżnieniach, lub inne istotne dokumenty, świadczące o doskonałości naukowej Kandydata
 Dokumenty poświadczające kwalifikacje Kandydata do pracy w projekcie
 Lista konferencji, w których uczestniczył Kandydat, wraz z tytułami i autorami prezentacji
 Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (dostępna na stronie Uniwersytetu Warszawskiego http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-i-formularze/
Oświadczenie, w którym kandydat potwierdza, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów, zawarte w następujących dokumentach:
Zarządzenie nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 Par. 119, 122 Statutu UW Uchwała nr 443 z 26 czerwca 2019

Oferujemy:
Ciekawą pracę w młodym zespole. Dostęp do najnowocześniejszej aparatury badawczej i możliwość uczestniczenia w nowatorskim projekcie.

Forma nadsyłania zgłoszeń: careers@cent.uw.edu.pl, z tytułem maila ‚CeNT-39-2020’
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.07.2020
Termin ogłoszenia wyników konkursu: Nie wcześniej niż 31.07.2020

Sposób informowania o wynikach konkursu: e-mail

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie UW procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania. Po dokonaniu wstępnej analizy nadesłanych zgłoszeń, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami celem przeprowadzenia dalszych etapów procedury rekrutacyjnej.

Informacja o konkursie jest dostępna również na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

Termin nadsyłania aplikacji: 30/07/2020

Słowa kluczowe: biologia komórki, słyszenie, model mysi