Oświadczenie dotyczące Międzynarodowej Agendy Badawczej ReMedy.

W odpowiedzi na pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje dotyczące funkcjonowania Międzynarodowej Agendy Badawczej ReMedy publikujemy stanowisko Uniwersytetu w tej sprawie.

Rektor podtrzymuje wszystkie zastrzeżenia Uniwersytetu dotyczące funkcjonowania ReMedy w strukturach uczelni. Dotyczą one rozbieżności pomiędzy zakładanymi celami projektu ReMedy MAB a działaniami dyrekcji ReMedy. Celem projektu ReMedy MAB było stworzenie międzynarodowych grup badawczych, których działalność przyczyniłaby się do dalszego rozwoju Centrum Nowych Technologii UW. Jednak w ciągu ostatniego roku dyrekcja ReMedy dążyła do funkcjonowania MAB najpierw jako odrębnej od CeNT, a później jako odrębnej od Uniwersytetu instytucji, korzystającej jedynie z powierzchni i infrastruktury uniwersyteckiej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.