Stażysta podoktorski (badacz wizytujacy)(CeNT-64-2022)

Dziedzina: Nauki chemiczne

INFORMACJA O WYNIKU KONKURSU NA STANOWISKO NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO

NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM

w trybie art. 119 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

(Dz. U. z 2022 r., poz. 574)

Wydział/ jednostka organizacyjna: Centrum Nowych Technologii
Identyfikator konkursu: CeNT-64-2022
Konkurs na stanowisko: badacz wizytujący

Data ogłoszenia konkursu: 16.01.2023
Termin składania dokumentów: 17.02.2023
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 6.03.2023

Ilość zgłoszeń: 15
Kandydaci rekomendowani do zatrudnienia:
1. Arun Kumar Kanakati
2. Korutla Srikanth

Uzasadnienie rozstrzygnięcia konkursu:
Zarówno Pan Arun Kumar Kanakati jak i Pan Korutla Srikanth mają znaczący dorobek naukowy, udokumentowany publikacjami w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym, w których są pierwszymi autorami. Pan Korutla Srikanth ma znaczące doświadczenie w obliczeniach przekrojów czynnych dla zderzeń reaktywnych w małych układach cząsteczkowych. Z kolei Pan Arun Kumar Kanakati może pochwalić się ciekawymi wynikami w obszarze modelowania dynamiki elektronowo-wibracyjnej w cząsteczkach wieloatomowych.
W trakcie rozmów z komisją obaj kandydaci wykazali dostateczne zrozumienie tematyki, którą się zajmowali w trakcie studiów
doktoranckich. Obaj rekomendowani kandydaci znają podstawy teorii struktury elektronowej oraz deklarują dużą motywację do pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie chemii teoretycznej.

Wojciech Skomorowski
Przewodniczący Komisji Konkursowej

Dyrektor Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na stanowisko stażysty podoktorskiego (badacza wizytującego) w grupie pracowników badawczych w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytuł projektu: Nowe metody obliczania zespolonych powierzchni energii potencjalnej i własności spektroskopowych dla elektronowych stanów rezonansowych

Kierownik projektu: Wojciech Skomorowski

Numer konkursu: CeNT-64-2022

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Uniwersytetu Warszawskiego.

Termin nadsyłania aplikacji: 17/02/2023

Słowa kluczowe: Obliczenia ab initio, struktura elektronowa, metody sprzężonych klasterów, autojonizacja, chemia kwantowa, teoria rozpraszania