Stażysta podoktorski (badacz wizytujący)(CeNT-30-2023)

Dziedzina: Nauki chemiczne

INFORMACJA O WYNIKU KONKURSU NA STANOWISKO NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO

NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM

w trybie art. 119 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

(Dz. U. z 2022 r., poz. 574)

Wydział/ jednostka organizacyjna: Centrum Nowych Technologii
Identyfikator konkursu: CeNT-30-2023
Konkurs na stanowisko: Stażysta podoktorski (badacz wizytujący)

Data ogłoszenia konkursu: 1.06.2023
Termin składania dokumentów: 1.07.2023
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 6.07.2023

Ilość zgłoszeń: 13
Kandydat rekomendowany do zatrudnienia: Saikat Roy
Uzasadnienie rozstrzygnięcia konkursu:
Pan Dr Saikat Roy ma znaczący dorobek naukowy, udokumentowany publikacjami w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym, w których jest pierwszym autorem. Pan Roy ma znaczące doświadczenie w obliczeniach kwantowo-chemicznych, w tym obliczaniu energii oddziaływania cząsteczek i klastrów. Pan Roy ma także znaczące doświadczenie w rozwijaniu programów do obliczeń kwantowo-chemicznych i analizy danych numerycznych. W trakcie rozmowy z komisją kandydat wykazał dostateczne zrozumienie tematyki, którą zajmował się w trakcie studiów doktoranckich. Pan Roy zna podstawy teorii struktury elektronowej oraz deklaruje dużą motywację do pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie chemii teoretycznej. Podsumowując, Pan Dr Saikat Roy spełnia wymagania stawiane kandydatowi w tym konkursie na stanowisko badacza wizytującego i jest rekomendowany do zatrudnienia.

Wojciech Skomorowski
Przewodniczący Komisji Konkursowej

Dyrektor Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na stanowisko stażysty podoktorskiego (badacza wizytującego) w grupie pracowników badawczych w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytuł projektu: Badania autojonizujących stanów rydbergowskich metodami niehermitowskiej chemii kwantowej

Kierownik projektu: dr Wojciech Skomorowski

Numer konkursu: CeNT-30-2023

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Uniwersytetu Warszawskiego.

Termin nadsyłania aplikacji: 01/07/2023

Słowa kluczowe: Obliczenia ab initio, struktura elektronowa, metody sprzężonych klasterów, autojonizacja, chemia kwantowa, teoria rozpraszania