Postdoc (adiunkt) w Laboratorium Symulacji Systemów Chemicznych i Biologicznych

Dziedzina: Nauki chemiczne

Wyniki konkursu:

W drodze przeprowadzonego konkursu, komisja konkursowa zarekomendowała na stanowisko dr. Juliana Helberga.

Opis:

Dyrektor Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu
Warszawskiego, ogłasza konkurs na stanowisko stażysty podoktorskiego (adiunkta) w grupie
pracowników badawczych w Laboratorium Symulacji Systemów Chemicznych i Biologicznych Centrum
Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Stanowisko: Stażysta podoktorski (Adiunkt)
Laboratorium: Laboratorium Symulacji Systemów Chemicznych i Biologicznych
Dyscyplina naukowa: Nauki chemiczne
Słowa kluczowe: Metateza, modelowanie komputerowe, synteza, kataliza
Rodzaj pracy: Umowa o pracę
Wymiar etatu: Pełny etat
Liczba stanowisk: 1
Wynagrodzenie miesięczne: 7 500 PLN brutto
Termin rozpoczęcia pracy: 01.09.2020
Maksymalny okres zatrudnienia: 12-16 miesięcy
Jednostka UW: Centrum Nowych Technologii
Kierownik projektu: Dr hab. Bartosz Trzaskowski
Tytuł projektu:
Karbeny anionowe i boryloaniony: udoskonalanie właściwości kompleksów rutenowych w metatezie olefin
Typ konkursu: NCN Beethoven 2
Instytucja finansująca: NCN
Opis projektu:
Celem tego projektu badawczego jest systematyczne zbadanie wybranych niestandardowych karbenów oraz ich rutenowych kompleksów, kandydatów na homogeniczne katalizatory chemiczne z zamiarem lepszego zrozumienia podstawowych aspektów ich działania i zdobycia nowej wiedzy na ich temat. Główna część projektu opiera się na projektowaniu, modelowaniu, syntezie i analizie eksperymentalnej nowych pochodnych karbenów i ich rutenowych kompleksów. W projekcie skoncentrujemy się na badaniach karbenów i ich kompleksów pod kątem nowych katalizatorów metatezy a także zbadamy możliwości syntezy kompleksów zawierających inne metale przejściowe. Zadania tego projektu zostaną wykonane w interdyscyplinarnym, międzynarodowym zespole złożonym z ekspertów w syntezie karbenów i ich kompleksów rutenowych oraz
racjonalnym projektowaniu katalizatorów Wyniki tego projektu  pozwolą na dokładne scharakteryzowanie serii nowych katalizatorów i umożliwią opracowanie ogólnej metodologii, która w przyszłości zostanie użyta do zaprojektowania nowych, lepszych katalizatorów.

Zakres obowiązków:
– projektowanie i modelowanie karbenów i kompleksów metali przejściowych
– synteza nowych związków chemicznych ze szczególnym uwzględnieniem karbenów i układów  metaloorganicznych
– analiza uzyskanych danych
– aktywny udział w spotkaniach laboratoryjnych, seminariach naukowych i konferencjach międzynarodowych
– udział w przygotowaniu danych i pisaniu manuskryptów

Profil kandydata/ wymagania:
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w:
– ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020, poz. 85 ze zm.) i Statucie UW;
– Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, dla konkursu BEETHOVEN 2.

– stopień doktora w chemii lub dziedzinach pokrewnych.
Kandydat powinien posiadać stopień doktora nie dłużej niż 7 lat przed dniem podpisania umowy o pracę w projekcie.
Stopień doktora powinien być uzyskany w państwach UE, EFTA, OECD lub nostryfikowany najpóźniej na dzień zatrudnienia w projekcie.

– dobra znajomość metod obliczeniowych stosowanych do opisu małych układów organicznych / metaloorganicznych / katalitycznych i / lub dobra znajomość syntezy organicznej / nieorganicznej
– bardzo dobra znajomość mechanizmu reakcji organicznych
– bardzo dobra znajomość języka angielskiego
– osiągnięcia naukowe udokumentowane publikacjami w uznanych czasopismach
– silne umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów, a także doskonałe umiejętności komunikacyjne
– znajomość baz danych (Reaxys, SciFinder) i technik analitycznych wykorzystywanych w chemii organicznej (NMR, MS, IR, HPLC).

Zapytania związane z konkursem prosimy kierować pod adres mailowy: b.trzaskowski@cent.uw.edu.pl

Wymagane dokumenty:
1. List motywacyjny opisujący motywację Kandydata
2. Aktualny życiorys, koniecznie wymieniający publikacje naukowe, stypendia, nagrody i wszystkie inne istotne dokumenty
3. Kopia dyplomu doktorskiego lub innego dokumentu potwierdzającego, że kandydat uzyska stopień doktora najpóźniej na dzień zatrudnienia w projekcie
4. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (dostępna na stronie Uniwersytetu Warszawskiego http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-iformularze/
5. Oświadczenie, w którym kandydat potwierdza, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów, zawarte w następujących dokumentach:
Zarządzenie nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 Par. 119, 122 Statutu UW Uchwała nr 443 z 26 czerwca 2019

Oferujemy:
– możliwość uczestnictwa w interdyscyplinarnym projekcie w jednej z najlepszych instytucji naukowych w Polsce
– stymulujące, młode i przyjazne środowisko pracy
– dostęp do najnowocześniejszego sprzętu
– możliwości współpracy interdyscyplinarnej i międzynarodowej

Forma nadsyłania zgłoszeń:
Mailowo na adres careers@cent.uw.edu.pl, koniecznie z tytułem maila “CeNT-26-2020”
Termin nadsyłania zgłoszeń: 23.07.2020
Termin ogłoszenia wyników konkursu: 10.08.2020
Sposób informowania o wynikach konkursu: email

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie UW procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela
akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania. Po dokonaniu
wstępnej analizy nadesłanych zgłoszeń, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami celem przeprowadzenia
dalszych etapów procedury rekrutacyjnej.

Informacja o konkursie jest dostępna również na stronie Uniwersytetu Warswzawskiego.