Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że zmarł prof. Zbigniew Darżynkiewicz.

Profesor Zbigniew Darżynkiewicz był wykładowcą w Department of Pathology, Medicine and Microbiology and Immunology w New York Medical College, członkiem Touro College and University System oraz dyrektorem Brander Cancer Research Institute. Był członkiem zagranicznym Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności, a także Amerykańskiego Instytutu Inżynierii Medycznej i Biologicznej.
Profesor Zbigniew Darżynkiewicz otrzymał również tytuł doktora honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz był laureatem Nagrody Marii Skłodowskiej-Curie przyznanej przez Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce oraz nagrody im. Kazimierza Funka Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce.
W 2017 r. profesor Darżynkiewicz wygłosił w CeNT seminarium pt. „Birth and death of the cell explored by multiparameter flow and imaging cytometry”.
Społeczność Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.