Wyróżnienie za najlepszą pracę bioinformatyczną dla Aleksandry Jarmolińskiej.

Laureatka konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne jest doktorantką dr hab. Joanny Sułkowskiej, prof. UW z Centrum Nowych Technologii UW.

Celem konkursu jest promocja autorów najlepszych prac doktorskich i magisterskich dotyczących zagadnień bioinformatycznych. Ma to służyć popularyzacji tej dziedziny wśród młodych badaczy, zapoznanie środowiska z czołowymi pracami realizowanymi w innych ośrodkach naukowych oraz zachęta do opracowywania ambitnych rozwiązań bioinformatycznych.

Aleksandra Jarmolińska z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, otrzymała wyróżnienie za pracę „Algorithms and Models for Protein Structure Analysis”, promotorami pracy są: prof. dr hab. Anna Gambin z WMIiM UW i dr hab. Joanna Sułkowska, prof. UW z Centrum Nowych Technologii UW.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.