Odkrycie naukowców z LTNMF

Naukowcy z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego z zespołu Laboratorium Technologii Nowych Materiałów Funkcjonalnych oraz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wraz z kolegami ze Słowenii, Belgii oraz USA, postanowili zbadać właściwości strukturalne i magnetyczne fluorków dwuwartościowego srebra.

Dzięki ścisłej współpracy wszystkich osób zaangażowanych w projekt udało się otrzymać dane, które pozwoliły jednoznacznie określić położenie atomów fluoru i wyjaśnić cechy magnetyczne tych unikatowych materiałów.
Więcej informacji na temat odkryć naukowców z Laboratorium prof. Wojciecha Grochali można znaleźć tutaj.
Wyniki prowadzonych badań dostępne będą w listopadowym wydaniu prestiżowego brytyjskiego czasopisma Dalton Translations oraz w najbliższym zeszycie amerykańskiego czasopisma Inorganic Chemistry.