Mariana Derzsi uczestniczy w inicjatywie Komisji Europejskiej ‘Ask a scientist!’

Komisja Europejska d.s. Badań i Innowacji uruchomiła nową inicjatywę p.t. 'Science: it's a girl thing!', która jest częścią kampanii 'Women in Research and Innovation'. Jej celem jest zachęcenie kobiet do rozwijania zainteresowań w zakresie nauki oraz do podjęcia kariery naukowej. Kampania będzie kwestionować stereotypy narosłe wokół nauki jak i ma za zadanie udowadniać, że nauka może być świetną ścieżką kariery i trampoliną do ich przyszłości kobiet.

 

Aplikacja na Facebook'a ‘Ask a scientist!’ daje możliwość kontaktowania się z doświadczonymi kobietami-naukowcami i zadawania swoich pytań na temat nauki lub kariery całkowicie prywatnie.

 

Aplikacja służy również jako katalog, w którym można wyszukać określonych kobiet-naukowców stosując filtry (rodzaj pracy naukowej / dziedziny naukowe / kraje , itp.). Dzięki tej aplikacji dziewczyny mogą dowiedzieć się o życiu kobiety-naukowca, o jej pracy lub konkretnej dziedzinie naukowej, oraz poprosić o rady jeśli mają wątpliwości co do swojej przyszłości w nauce. Bardzo ważne jest to, że będą one w stanie zrobić to z zachowaniem prywatności poprzez bezpośredni kontakt z konkretną kobietą-naukowcem.

 

link