Karol Łukanowski student z Wydziału Fizyki UW oraz stypendysta z Centrum Optycznych Technologii Kwantowych laureatem konkursu na najlepszą pracę licencjacką z zakresu informacji kwantowej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Karol Łukanowski zajął pierwsze miejsce w konkursie Junior KCIK Award na najlepszą pracę licencjacką zatytułowaną Optymalne zespoły stanów światła w komunikacji kwantowej w obecności strat. Konkurs organizowany jest przez Krajowe Centrum Informatyki Kwantowej (KCIK) działające przy Uniwersytecie Gdańskim.

Serdecznie gratulujemy!

Projekt „Quantum Optical Technologies” (nr umowy MAB/2018/4)  jest realizowany w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze Fundacji na rzecz Nauki Polskiej współfinansowanego ze środków UE pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.