Prof. Jacek Jemielity laureatem nagrody FNP

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny przyznała wyróżnienia uczonym, których badania doprowadziły do przełomowych osiągnięć naukowych. Wśród tegorocznych laureatów są prof. Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii UW i prof. Cezary Cieśliński z Wydziału Filozofii UW. Naukowcy otrzymali Nagrodę FNP w obszarze nauk chemicznych i o materiałach oraz nauk humanistycznych i społecznych.

Prof. Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii UW otrzymał nagrodę za opracowanie chemicznych modyfikacji mRNA jako narzędzi do zastosowań terapeutycznych i badań procesów komórkowych. Prof. Jemielity specjalizuje się w chemii organicznej, biologicznej i biochemii nukleotydów i kwasów nukleinowych. Jest kierownikiem Laboratorium Chemii Bioorganicznej Centrum Nowych Technologii UW. Jest również współtwórcą i szefem ExploRNA Therapeutics – spółki spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, w której technologia chemicznie modyfikowanego mRNA jest rozwijana, a następnie wykorzystywana w projektowaniu nowatorskich terapii.

Więcej informacji na : https://www.uw.edu.pl/dwoch-badaczy-z-uw-laureatami-nagrody-fnp-2021/