Badacze z CeNT otrzymali stypendia w ramach programu Bekker

Opublikowano wyniki tegorocznej edycji programu Bekker NAWA. Spośród 507 kandydatów wyłoniono 176 naukowców, którzy będą mieli okazję wziąć udział w projektach badawczych realizowanych w placówkach z całego świata. Program stwarza niepowtarzalną okazję zarówno do zaistnienia w swoim środowisku, jak i do zdobycia wartościowych doświadczeń, które wykorzystane będą po powrocie do kraju.

Wśród jednostek które gościć będą laureatów programu znalazły się prestiżowe uczelnie takie jak m.in.Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Columbia, Uniwersytet w Oksfordzie,Uniwersytet Nowojorski, Uniwersytet Tokijski, Uniwersytet Humboldta w Berlinie czy Instytut Maxa Plancka.

Z Centrum Nowych Technologii stypendia otrzymali dr hab. Bartosz Trzaskowski i dr Jakub Gawraczyński.

Gratulujemy!