Mariana Derzsi laureatką konkursu L´Oréal-UNESCO Dla Kobiet w Nauce

Mariana Derzsi – badaczka z Wydziału Materiałoznawstwa i Technologii Materiałowych Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie i członek Laboratorium Technologii Nowych Materiałów Funkcjonalnych CeNT UW – została laureatką konkursu L´Oréal-UNESCO For Women In Science 2018 (edycja słowacka).

Komisja konkursowa nagrodziła Marianę za pracę nad nowymi materiałami funkcjonalnymi na bazie srebra i chloru o wyjątkowych właściwościach magnetycznych i elektrycznych z wykorzystaniem metod modelowania komputerowego. Zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 5000 €, którą może zainwestować w swoje badania i rozwój osobisty.

Program L´Oréal-UNESCO Dla Kobiet w Nauce ma na celu promowanie projektów utalentowanych badaczek, a także zachęcanie młodych kobiet do podjęcia kariery naukowej i wspieranie ich na tej ścieżce. Stypendystki, poprzez wsparcie finansowe programu, uzyskują kolejne stopnie naukowe, awansują na prestiżowe stanowiska na uczelniach wyższych, a także obejmują kierownictwo nad programami naukowo-badawczymi.

Wywiad z laureatką można obejrzeć pod linkiem. Gratulujemy sukcesu!